1998 yılında Doğanlar-İzmir'de BKS tarım makinaları olarak 500 m' lik atölyede faliyete  başlayan firmamız,bu gün büyüyk bir aile şirketi olarak Atatürk organize sanayi bölgesinde tarım makinası üretimi ve satış sonrası hizmetleriyle iç ve dış pazarlarda adından söz ettirmektedir.
Üretim hedefini ve kalite standardını her geçen yılyükseltere,teknolojinin hızlı değişim gösterdigi günümüzde,dünya standartlarına ulaşabilşmek için gelişen teknolojiyi yakından takip edip uygulayan,kendisiyle rekabet ederek''daha kaliteli''''daha hızlı''üretmek amaçıyla Çiğli A.O.S.B 'deki taşındığı yeni fabrikasıyla çağdaş ve kurumsal yönetim ve üretim anlayışına doğry emin adımlarla yürümektedir ve halen siz çiftçilerimize bu noktadan hizmet vermektedir.
Tohum yada fide ekimi-dikimi ve yetiştirilmesi için uygun toprak yapısını oluşturan ikinci toprak işleme ekipmanları üretmek amacıyla kurulmuş olan firmamız ; muhtelif tip ve modellerde tarım ekipmanı üreterek müşterine kaliteli ürünlerini uygun fiyatlarda sunmaktadır.
Kültivatörler,Çizeller,Dipkazanlar,Tillerler,Diskareolar,Tırmıklar,Ripperler ve Ara çapalarından oluşan ürün grubumuzdaki alet ve makinalar toprağı klasik toprak işleme ekipmanları gibi ters yüz ederek işlemezler.Yırtarak,kabatarak ve doğal bir titreşim etkisiyle işledikleri için toprağın doğal tavını ve florasını korurlar,nem kaybını,taban taşı oluşumunu engellerler.Parçalama etkisi ve farklı uç demiri seçenekleriyle yabancı ot mücadelesindede etkin bir yere sahiptir.
Bol yedek parça ve etkin satış sonrası servis hizmetlerimiz ile her zaman azami müşteri memnuniyetini ilke edinen kuruluşumuz yurt içinde ve yurt dışındaki satışlarını her ğeçen gün arttırarak büyümeye devam etmektedir.
Ürünlerimiz ISO 9001 ve CE belgeli olup,iki yıl koşulsuz garantımız altındadır.
İç pazarda Bayilerimiz,Pancar Kooperatifleri,Tarım Kredi Kooperatifleri VE t.c Ziraat Bankası aracılığıyla Türk çiftçisine ulaşmanın,Yurtdışına ihraç edilen ürünlerimiz ile de ülkemizin itibarını yüksek tutarak mamüller üretmenin ve Türk sanayisinine katkıda bulunmanın haklı gururunu yaşamaktayız.
Misyonumuz  ;Çiftçilerimiz gelişen teknolojile birlikte yükselen beklentilerine uygun,yüksek kaliteli ve modern tarım makinaları imalatı yapmak,müşteri siparişlerine adet ve zaman kısıtlaması olmadan cevap verebilmek,sektörün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Tüm bunların ışığında sloganımız ''Topraktaki verimin yolu BKS 'den geçer '' olmuştur.